Bearman toont snelheid, maar mist nog consistentie

Ollie Bearman maakte in Mexico indruk. Hij ging vlot de strijd aan met ervaren F1-coureurs en presteerde sterk. Dat versterkt het idee dat hij ooit voor Ferrari kan rijden. Maar dat is nog niet zeker.

Ferrari stelt hoge eisen. De Scuderia zoekt niet zomaar een jonge coureur. Ze wil iemand met het potentieel om wereldkampioen te worden. Dus wordt Bearman niet vergeleken met middenmootcoureurs, maar met kopstukken zoals Charles Leclerc.

Waar het goed gaat

Bearman heeft veel snelheid. Hij is vaak sneller dan teamgenoot Esteban Ocon. Hij voelt zich op zijn gemak in snelle, onstabiele situaties. Hij durft laat te remmen en scherp in te sturen. Dat past goed bij de huidige grondeffectauto’s.

Er zijn meerdere sterke races. In Saudi-Arabië reed hij vorig jaar in de plaats van een afwezige Ferrari-coureur naar een uitstekende zevende plek, zonder vrijdagtraining. Dat liet zien dat Ferrari veel vertrouwen in hem heeft. In China, Japan en Singapore liet hij ook goede prestaties zien. In Mexico had hij een bijzonder sterk weekend.

Verbeterende trend

Sinds de zomerstop is zijn vorm gestegen. In de zes races na augustus scoorde hij in vier wedstrijden punten. Daarmee dwingt hij zich op als serieuze kandidaat voor de titel van beste rookie.

Waar hij nog moet leren

Het grootste knelpunt is consistentie. Bearman piekt vaak, maar kan de eenvormigheid missen die topteams verwachten. Dit seizoen maakte hij meerdere fouten en raakte hij soms verwikkeld in incidenten die hij mogelijk had kunnen vermijden.

  • Tien races zonder punten, ondanks enkele sprintraces met punten.
  • Tien plaatsen gridstraf in Groot-Brittannië na een botsing bij de pitsingang onder de rode vlag.
  • Crashes in Australië tijdens FP1 en FP3.
  • Penaliteit in Monaco voor inhalen kort na een rode vlag.
  • Breuken en schade door te wijde bochten in Hongarije.
  • Aanrijdingen met Yuki Tsunoda in Austin en Carlos Sainz in Monza.
  • Track limits-penalty tijdens de sprint in de VS.
  • Oogverblindende snelheid maar pech in België door motorproblemen.
  • In Imola snel, maar getroffen door pech bij kwalificatie en een foutief bevestigd wiel tijdens de race.
  • Crash in Q2 in Azerbeidzjan terwijl hij snel was.

Daarnaast waren er races zoals Bahrain, Miami, Canada en Oostenrijk waarin hij niet altijd op de juiste momenten het maximale eruit haalde. In Spanje kreeg hij een straf voor voordeel halen door buiten de baan te gaan.

Wat Ferrari zoekt

Ferrari wil niet alleen snelheid. Ze kijken ook naar technisch inzicht, harde werkethiek en het vermogen om een weekend gaandeweg te verbeteren. Belangrijk is dat een coureur snel is zonder voortdurend de limiet te overschrijden. Op dat vlak moet Bearman nog stappen zetten.

De timing en het pad naar Maranello

Een vrije plek bij Ferrari komt niet snel vrij. De vroegste kans is pas in 2027, en die hangt af van grote veranderingen bij andere topcoureurs. Bearman heeft dus tijd. Hij rijdt nu bij Haas, een team waar hij zijn ontwikkeling kan laten zien zonder de directe druk van Ferrari.

De komende seizoenen zijn cruciaal. Als hij zijn fouten beperkt en zijn positieve lijn vasthoudt, staat hij hoog op de lijst bij Ferrari zodra er een plek vrijkomt. Haas biedt hem daarvoor het ideale podium.

Conclusie: veelbelovend, maar nog geen zekerheid

Bearman heeft de basis gelegd. Hij is snel en toont mentale weerbaarheid. Toch heeft hij nog niet bewezen dat hij wekelijks op topniveau kan presteren. Dat is precies wat Ferrari vraagt.

Hij is nog niet klaar, maar hij bouwt wel een overtuigend dossier op. Als hij zijn consistentie verbetert, kan hij binnen één à twee jaar de beste kandidaat worden wanneer Ferrari een keuze moet maken.

nl_NLNL