Bezzecchi domineert kwalificatie
Marco Bezzecchi pakte zaterdag op het Autódromo Internacional do Algarve de pole position tijdens de MotoGP-kwalificatie. Op zijn Aprilia Racing RS-GP25 reed hij een snelle ronde van 1:37.556 en stond daarmee bovenaan het veld van 22 coureurs.
Voorste rijen en tijden
Pedro Acosta was de beste achtervolger met een tijd van 1:37.706 op zijn Red Bull KTM Factory. Fabio Quartararo completeerde de eerste startrij met 1:37.860 op zijn Monster Energy Yamaha YZF-M1. De tweede startrij bestond uit Francesco Bagnaia, Alex Marquez en Johann Zarco.
- 1. Marco Bezzecchi — 1:37.556 (Aprilia Racing RS-GP25)
- 2. Pedro Acosta — 1:37.706 (Red Bull KTM Factory)
- 3. Fabio Quartararo — 1:37.860 (Monster Energy Yamaha YZF-M1)
- 4. Francesco Bagnaia — 1:37.935 (Lenovo Team Ducati)
- 5. Alex Marquez — 1:37.987 (BK8 Gresini Ducati)
- 6. Johann Zarco — 1:38.059 (Castrol Honda LCR)
Wat dit betekent voor de race
Een goede start is cruciaal in Algarve. Bezzecchi heeft nu de beste uitgangspositie voor de eerste bochten en kan de race naar zijn hand zetten in de openingsronde. Acosta en Quartararo verwachten meteen druk te zetten in de eerste rondes, terwijl Bagnaia en Marquez van achteren proberen aan te sluiten.
Kleine tijdsverschillen maken de eerste tien rondes bepalend. Verwacht een felle strijd om de posities vooraan, zeker op een circuit waar inhalen mogelijk maar kostbaar is.